DruckFin

Semtech mikt op $3,2 miljard omzet en $2,1 miljard uit datacenters in boekjaar 2030, met brutomarge van 70% en winst per aandeel van $12,40 tot $13,00

Analyst Day datacenter op 15 oktober 2026: verwachting voor derde kwartaal boekjaar 2027 verhoogd nu het management een meerjarig model koppelt aan een recordorderportefeuille

Semtech heeft zijn eerste Analyst Day voor datacenters, gehouden in samenhang met de OCP Global Summit, aangegrepen om zijn eerste meerjarige financiële raamwerk te publiceren. Voor het boekjaar 2030 mikt het bedrijf op een omzet van $3,2 miljard, een samengestelde jaargroei (CAGR) van 30% ten opzichte van het boekjaar 2026, exclusief $166 miljoen aan omzet uit cellulaire modules die in het vierde kwartaal van de hand wordt gedaan. De datacenteromzet zal naar verwachting groeien met een CAGR van 75% tot $2,1 miljard, ruwweg tweederde van het totaal. De aangepaste brutomarge wordt geraamd op 70%, de aangepaste operationele marge op 48% tot 50%, en de vrije kasstroom op 35% van de omzet, oftewel ruim $1,1 miljard. De aangepaste winst per aandeel wordt ingeschat op $12,40 tot $13,00 (een CAGR van 64% tot 66%), op basis van 104 miljoen verwaterde aandelen en een non-GAAP-belastingtarief van 20%. CFO Mark Lin schroefde tevens de vooruitzichten voor het derde kwartaal van het boekjaar 2027 op.

Cijfers op korte termijn gedekt door orderportefeuille

De middenkoersen van de verhoogde verwachtingen voor het derde kwartaal bedragen $417,5 miljoen aan omzet (een stijging van 56% op jaarbasis), een geconsolideerde aangepaste brutomarge van 59%, een recordaangepaste operationele marge van 33%, en een recordaangepaste winst per aandeel van $1,14, een toename van 138%. De datacenterdivisie zal naar verwachting uitkomen op $145 miljoen in het kwartaal, goed voor circa 40% van de omzet, vergeleken met $61 miljoen over het gehele boekjaar 2024. Voor LoRa wordt gerekend op $68 miljoen, ofwel 19% van de omzet.

Beleggers moeten de marges goed interpreteren. De aangepaste brutomarge van 64% exclusief de als 'te koop' aangehouden cellulaire modules duidt op een sequentiële stijging van 950 basispunten. Dat is voor een groot deel te danken aan de mechanische verwijdering van een divisie met lagere marges, en niet aan organische verbetering. Volgens het management moet de verkoop in het vierde kwartaal worden afgerond, en is de onderliggende verschuiving in de productmix richting datacenters en LoRa wel degelijk reëel. De stijging van de operationele marge is meer organisch van aard: de aangepaste operationele kosten worden geraamd op 26% van de omzet, een daling van 910 basispunten ten opzichte van het boekjaar 2025, en dat ondanks een stijging van het R&D-budget met 27% in dezelfde periode.

De meest ingrijpende claim betreft de zichtbaarheid. CEO Hong Hou verklaarde dat het momentum in de orderinname al vier kwartalen op rij zorgt voor een recordorderportefeuille. Geen enkele klant heeft volgens hem gevraagd om de vraag af te schalen, sommigen proberen juist leveringen die voor volgend jaar stonden gepland naar voren te trekken, en het bedrijf ziet geen enkel teken van opbouw van voorraden in het kanaal. Lin stelde dat de datacenteromzet in het boekjaar 2027 en opnieuw in het boekjaar 2028 ruimschoots zal verdubbelen, "gestaafd door de orderportefeuille", aangevuld met gewonnen ontwerpen (design wins) die nog tot volle bloei moeten komen. Die twee jaren impliceren een datacenteromzet van ruwweg $1 miljard in het boekjaar 2028, wat betekent dat een groot deel van de doelstelling voor het boekjaar 2030 rust op een wat rustigere tweede helft van de planperiode.

Vertraging in latere jaren is bewust gekozen

Het model laat de groei vooral aan het begin pieken. Hong Hou noemde het plan "sterk geleund op de korte termijn", omdat daar de zichtbaarheid zich bevindt. Voor de boekjaren 2029 en 2030 gaat het bedrijf uit van een groei die gelijke tred houdt met de marktgroei (CAGR). Een analist vroeg direct naar deze ingebouwde vertraging. Lin antwoordde dat de groei in de latere jaren "is gebaseerd op de verwachte marktgroei" en dat Semtech, mocht de markt groter uitvallen, daarvan zal profiteren. Het management weigerde de $2,1 miljard op te splitsen tussen pluggable modules en nieuwere NPO- of CPO-formaten, en gaf aan dat het nog geen rekening heeft gehouden met de mogelijke winst in content die lasers kunnen opleveren.

Het marktkader dat het bedrijf hanteert, ondersteunt deze ambitie. Semtech schat zijn adresseerbare markt (SAM) op $3 billion die over vier jaar groeit naar $15 miljard, op basis van data van 650 Group. Het management liet weten dat de eigen groei naar verwachting zo'n 50% boven de markt zal uitstijgen. De drie aanjagers zijn marktgroei, de content per module en het veroveren van marktaandeel bij toekomstige snelheden per databaan (line rates).

Content per module vormt de kern

Volgens Hong Hou bedraagt de content van Semtech bij 800G enkele dollars tot bijna tien dollar per module. Het bedrijf ziet een weg naar een vertienvoudiging daarvan naarmate het optische CW-lasers, fotodiodes en uiteindelijk modulators toevoegt bij 3.2T. Een dia waarnaar Craig Ellis verwees, toonde aan dat de content tot boven de $100 kan stijgen. Imran Sherazi illustreerde de schaal aan de hand van een hypothetisch datacenter met 500.000 optische modules.

Het marktaandeel van het bedrijf dient als bewijs. Sherazi vertelde dat Semtech zijn TIA met 100G per databaan zag groeien van 18% naar ruwweg 50%, en dat de generatie van 200G nog maar net van start is gegaan. Het management merkte tevens op dat zijn lineaire redriver van 336G "de enige oplossing is uit een veld van 6 concurrerende redrivers" die momenteel naar behoren functioneert in een AI-datacentertoepassing, een door klanten gevalideerd bewijs. Sherazi voegde eraan toe dat het bedrijf bij een grote AI-leverancier 20 dB aan linkbudget heeft toegevoegd aan een ASIC bij 224G, en Hong Hou benadrukte dat lineaire benaderingen het stroomverbruik met maximaal 90% verlagen in vergelijking met retimers.

Hong Hou hield de boot af wat betreft een breder toepassingsgebied: "Wij doen geen koeling of stroomvoorziening. Wij doen geen compute. Wij doen ook geen geheugen, maar we zijn puur en alleen gefocust op het leveren van de beste netwerkconnectiviteitsoplossingen." Ook pareerde hij elke gedachte over een naderend eindpunt voor koper: "Gebruik koper wanneer het kan, gebruik glasvezel wanneer het moet." Sherazi vatte de productlogica samen als "lineair wanneer het kan en retimeren wanneer het moet."

Joe Moore van Morgan Stanley vroeg of de acceptatie van actieve koperkabels kleiner is dan voorzien. Het management deelde geen adoptiecijfers. Sherazi antwoordde dat het formaat er niet toe doet, omdat "het kanaal het kanaal is". Dat antwoord sluit aan bij de strategie, maar laat de omzetontwikkeling van koper ongewis.

Fotonica vergroot de contentpropositie, maar kampt met capaciteitsbeperkingen

De overname in maart van HieFo (inmiddels Semtech Photonics Products) en de aankoop in juni van D-Tech voegen lasers van indiumfosfide en ontwerpen voor high-speed fotodiodes toe. Volgens het management overtreft de vraag momenteel de capaciteit. Het plan is om de capaciteit tegen het einde van het jaar te verdrievoudigen of verviervoudigen, geholpen door een reeds bestaande cleanroom van ongeveer 650 vierkante meter die via D-Tech werd verkregen. Monsters en een demonstratie van een 300G-fotodiode staan gepland voor de OFC-beurs.

Het bedrijf wees op een stroomomzettingsefficiëntie van 44%, een koppelingsverlies van minder dan 0,8 dB tegenover een gangbare 1,2 tot 1,5 dB, en een besparing van 40 tot 50 milliwatt in een 100G-module. Hong Hou zei dat de eerste resultaten van klanten aantonen dat de lasers beter presteren dan die van gevestigde partijen. Het management jaagt niet op bulkvolumes: "We gaan niet concurreren met standaardcomponenten zoals lasers van $3 per 30 milliwatt." Het richt zich op zeer krachtige CW-lasers van 150 tot 250 milliwatt, waarbij één laser 8 kanalen kan aansturen, plus regelbare laserversterkingschips (gain chips) voor scale-across en, in een later stadium, bronnen voor OCI scale-up. Hong Hou erkende dat het portfolio "nog beperkt is" en voor modulators afhankelijk is van partners. De in de VS gevestigde toeleveringsketen vormt een belangrijk verkoopargument.

Een meerjarige leveringsovereenkomst met Tower Semiconductor, die dinsdag werd aangekondigd, verzekert silicium-germaniumcapaciteit tot na het boekjaar 2030, wat het risico op leveringsproblemen rond de opschaling van datacenters moet wegnemen.

Industriepaneel: CPO komt later dan de hype, NPO krijgt voorrang

Een panel onder leiding van Mark Edelstone van Morgan Stanley bood aanvullende externe context. Alan Weckel van 650 Group stelde dat scale-out het eerste netwerkdomein is dat de grens van $100 miljard doorbreekt, en dat scale-up uiteindelijk nog groter zal worden. Hij schatte de uitgaven aan netwerken op 12% tot 15% van de totale uitgaven per gigawatt, oplopend richting 20%, tegenover totale uitgaven van $35 miljard tot $50 miljard per gigawatt. Hij verwacht de omslag (inflection) naar CPO in de tweede helft van 2028 of 2029, afhankelijk van fabricagetests en kwalificatie, en de roadmaps van switches en XPU's.

Hong Hou sloot zich daarbij aan. Hij verklaarde dat de volumeproductie van NPO rond het einde van volgend jaar van start gaat, waarmee ongeveer 85% van de stroombesparing van CPO wordt behaald terwijl de XPU-socket open blijft. CPO volgt na NPO. Het voordeel voor Semtech is dat NPO voortbouwt op LPO-ontwerpen met 200G per databaan die al zijn gevalideerd in pluggables. Sunil Priyadoshi van Arista presenteerde de XPO-pluggable-vormfactor, die acht 1.6T-modules verpakt in 12.8T, lineaire werking ondersteunt en inmiddels 175 MSA-leden achter zich heeft. Semtech gaf aan onafhankelijk te zijn van specifieke vormfactoren.

Op de vraag of leveranciers van switch-ASIC's op hun terrein dreigen te komen, antwoordde Chief Commercial Officer Jason Green dat klanten Semtech zien als een betrouwbare partner en niet als een toekomstige concurrent, omdat het bedrijf zich beperkt tot analoge connectiviteit.

Herstel balans grotendeels voltooid

Lin deelde mee dat de nettoschuldgraad (net leverage) is gedaald van 10,5x in het boekjaar 2024 naar 1,1x, met een nettoschuld van $299 miljoen ($503 miljoen schuld, $204 miljoen aan contanten) en een totale liquiditeit van $561 miljoen. De nettorente-uitgaven bedroegen $82 miljoen in het boekjaar 2024 en de vrije kasstroom was negatief met $123 miljoen. De trailing vrije kasstroom bedraagt inmiddels $193 miljoen. Er hoeft de komende tijd weinig te worden geherfinancierd: $100,5 miljoen in het boekjaar 2028 en $402,5 miljoen in het boekjaar 2031. "Een te hoge schuldenlast behoort tot ons verleden, maar het is verleden tijd," aldus Lin. Het management streeft naar een nettoschuldgraad onder de 0,0x, wat neerkomt op een nettokaspositie.

Hong Hou was open over de oorzaak en noemde de overname van Sierra Wireless in 2023 een deal die werd gesloten "op het verkeerde moment, wat onze balans onder druk zette en onze focus vertroebelde." De kapitaalprioriteiten zijn achtereenvolgens: op de klant afgestemde R&D op de eerste plaats, vervolgens strategische overnames op verschillende schaalniveaus, en ten slotte de versterking van de balans. Gevraagd naar de mogelijkheden voor aandeleninkoop en dividenden in het licht van een vrije kasstroom van meer dan $1,1 miljard in het boekjaar 2030, wilde Lin zich niet vastleggen op een teruggaveprogramma.

LoRa vormt een tweede groeipijler, waarbij Sidewalk als opwaarts potentieel wordt gezien

De omzet uit LoRa, die lang rond de $150 miljoen op jaarbasis bleef hangen, ligt op koers voor $250 miljoen tot $260 miljoen dit jaar. Het management hanteert een prognose van een CAGR van 30% tot en met het boekjaar 2030 voor toepassingen binnen slimme gebouwen, beveiliging, drones, edge-AI en medische apparatuur. Generatie 4 levert 2,4 tot 2,6 Mbps, en Generatie 5 mikt op 6,4 Mbps met een 2 tot 3 dB betere gevoeligheid en een lager stand-by stroomverbruik. Volgens Hong Hou bevat het plan slechts een "zeer bescheiden" bijdrage van Amazon Sidewalk, wat een flinke meevaller kan blijken als de consumentenmarkt op grote schaal loskomt.

De doelstellingen voor 2030 zijn ambitieus en steunen op een zeer scherpe omslag, waarbij datacenters stijgen van 7% van de omzet in het boekjaar 2024 naar 40% in het komende kwartaal. Het uitvoeringsrisico zit in het opschalen van de fotonicacapaciteit, het verdedigen van het marktaandeel bij de komst van de 200G- en 400G-generaties, en de gebruikelijke grilligheid van de markt. Hong Hou erkende dat de week uitputtend was geweest omdat "de markt niet erg vriendelijk is geweest." Semtech heeft gedurende tien achtereenvolgende kwartalen de verwachtingen voor omzet en winst per aandeel gehaald of overtroffen, en dat trackrecord vormt de belangrijkste basis om het meerjarige model serieus te nemen.

Disclaimer: Dit artikel is uitsluitend bedoeld voor informatieve doeleinden en vormt geen beleggingsadvies of een aanbeveling om effecten te kopen, verkopen of aan te houden. Onze analisten bieden gedetailleerde verslaggeving van bedrijfsevents maar kunnen fouten maken, doe altijd je eigen onderzoek. De geuite opvattingen en meningen weerspiegelen niet noodzakelijkerwijs die van DruckFin. We hebben niet alle hierin gebruikte informatie onafhankelijk geverifieerd en deze kan fouten of weglatingen bevatten. Raadpleeg een gekwalificeerde financieel adviseur voordat je een beleggingsbeslissing neemt. DruckFin en haar dochterondernemingen wijzen elke aansprakelijkheid af voor eventuele verliezen die voortvloeien uit het vertrouwen op deze inhoud. Zie voor de volledige voorwaarden onze Gebruiksvoorwaarden.